میزان فروش نفت ایران چقدر است؟

معاون سازمان برنامه و بودجه میزان فروش نفت در نظر گرفته شده در بودجه ۹۸ را اعلام کرد.

 حمید پورمحمدی ظهر پنج شنبه در جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی استان چهارمحال و بختیاری گفت: در سال گذشته حدود دو میلیون بشکه نفت از کشور صادر شد و امسال بودجه با ۳۰۰ هزار بشکه در نظر گرفته شده که باید 150 هزار میلیارد تومان از بودجه کسر شود.

پورمحمدی تصریح کرد: اکنون تمام فشارها در بودجه کشور است که سال گذشته با تمام سختی‌ها نه تنها تاب آوری خود را بالا بردیم بلکه دست به اقدامات و تحولات بزرگ در ساختار کشور زده شد.

معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه باید تلاش شود تا بودجه کشور از نفت قطع شود، گفت: اکنون منابع محدود است و چهارمحال و بختیاری بسیار با سرانه‌های کشور فاصله دارد.

پورمحمدی بیان کرد: چهارمحال و بختیاری دارای یک درصد از مساحت و دو دهم درصد از جمعیت کشور است و سهم تولید ناخالص داخلی این استان حدود هفت دهم درصد است یعنی درآمد خانواده‌ها بسیار پایین‌تر از بقیه استان‌ها است که طبیعتاً افزایش مهاجرت از روستا به شهر شکل گرفته و زندگی سخت می‌گذرد.

معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: در این شرایط انسان بیکار است زیرا در استان سرمایه گذاری نمی‌شود به دلیل اینکه زیرساخت مناسبی در دسترس نیست.

وی بیان کرد: حرکت در مسیر اقتصاد مقامتی و بهره گیری از ظرفیت‌ها در چهارمحال و بختیاری ضروری است.

 

منبع : اقتصادنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *