قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

پیش بینی عبور قیمت جهانی طلا از ۱۶۰۰ دلار تا ۶ ماه آینده

بانک های آمریکایی پیش بینی کردند قیمت جهانی طلا طی شش ماه آینده از ۱۶۰۰ دلار در هر اونس عبور کرده و تا دو سال آینده به رکورد ۲۰۰۰ دلار برسد.

موسسه مالی گلدمن ساکس آمریکا با بیان این که روند صعودی قیمت طلا تازه شروع شده است پیش بینی کرد طی شش ماه آینده ارزش هر اونس طلا به بیش از ۱۶۰۰ دلار خواهد رسید.

به عقیده تحلیلگران این موسسه عواملی مثل کاهش رشد اقتصادی جهان و تشدید جنگ تجاری میان آمریکا و چین باعث افزایش تقاضا برای فلز زرد خواهد شد.

سابین شلز تحلیلگر گلدمن ساکس در این باره گفت: «اگر نگرانی ها از رشد اقتصادی ادامه یابد و شاهد تشدید جنگ تجاری باشیم قیمت طلا حتی می تواند بیشتر از این افزایش یابد. صندوق های سرمایه گذاری طلا همچنان به خرید ادامه می دهند و تقاضا برای طلا را به اندازه سال ۲۰۱۶ افزایش داده اند. ما معتقدیم این تقاضا در کوتاه مدت ادامه دارد.»

جنگ تجاری آمریکا و چین به ویژه باعث خروج سرمایه بورس ها به سمت بازار طلا شده است. تنها در روز دوشنبه به دلیل افت شاخص بورس ها، بورس بازان آمریکایی ۷۰۰ میلیارد دلار ضرر کردند.

در معاملات روز جمعه قیمت هر اونس طلا با نیم درصد افزایش به ۱۵۰۷ دلار و ۲۰ سنت رسید. اوایل هفته جاری قیمت فلز زرد برای اولین بار از آوریل ۲۰۱۳ از مرز ۱۵۰۰ دلار عبور کرد.

بانک آمریکایی مریل لینچ هم پیش بینی کرده است قیمت طلا در دو سال آینده به ۲۰۰۰ دلار در هر اونس برسد. بالاترین رکورد ثبت شده برای قیمت طلا مربوط به سال ۲۰۱۱ است که طی آن هر اونس طلا در برابر ۱۹۲۱٫۱۷ دلار معامله شد.

 

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by themekiller.com